• sklep@ubieramy-meble.pl
  • 505 381 855 Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 9 do 14

Kup w przeciągu:

8

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Jak ułożyć poduszki na łóżku, narożniku i kanapie? 0
Jak ułożyć poduszki na łóżku, narożniku i kanapie?

Zastanawiasz się jak układać poduszki na łóżku? A może masz w planie zakup nowego narożnika i nie wiesz czy poduszki dekoracyjne są rzeczywiście potrzebne? Prawdą jest, że przedmioty, którymi się otaczamy, budują atmosferę wnętrza i w konsekwencji wpływają na nasz nastrój. W domu, mieszkaniu czy pokoju hotelowym znaczenie ma każdy detal. Liczy się zresztą nie tylko jakość i wygląd rzeczy, lecz także sposób ich prezentacji. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na poduszki - ich obecność i właściwe kompozycje. W tym tekście znajdziesz inspiracje na temat tego jak ułożyć poduszki na łóżku, narożniku i kanapie.

Jak ułożyć poduszki na łóżku?

Łóżko to miejsce nocnego odprężenia i regeneracji, jednak w ciągu dnia powinno być pościelone i udekorowane poduszkami. Ma to przede wszystkim znaczenie psychologiczne: w momencie ścielenia łóżka rano oddzielasz strefę snu od strefy działania. Dla mózgu to motywujący komunikat - istotny szczególnie wtedy, kiedy pomieszczenie z łóżkiem jest też pomieszczeniem pracy. Tak może być np. w sypialni, w której znajduje się biurko. Jak ułożyć poduszki na łóżku, żeby wyglądały estetycznie i pozytywnie wpływały na samopoczucie? Poniżej przedstawiamy popularne sposoby komponowania poduszek:

  • Według rozmiarów - poduszki dekoracyjne mogą być ułożone rzędami według wielkości. U wezgłowia warto położyć największe poduszki, a z przodu najmniejsze. Częstym i bardzo estetycznym rozwiązaniem są trzy rzędy, w którym z tyłu znajdują się dwie duże poduszki, w środku - trzy małe, a z przodu poduszki w kształcie wałków lub w innych małych, niestandardowych formach.
  • Według kształtów - atrakcyjny efekt można osiągnąć poprzez wybór jednego dominującego kształtu (np. klasycznej, kwadratowej poduszki dekoracyjnej) i zestawianie jej z nietypową formą - np. poduszką w kształcie gwiazdy czy owoców. Istotne jest to, żeby nie stawiać wyłącznie różnorodnych kształtów poduszek, bo prowadzi to częściej do chaosu niż zachwytu. Mieszanie kształtów sprawdza się ewentualnie w pokojach dziecięcych.
  • Według kolorów i wzorów - świetnym wariantem jest mieszanie jednolitych poduszek z poduszkami we wzory. Takie połączenia zazwyczaj przełamują schematy. Jeśli wybierzesz podobną gamę kolorystyczną, wyeliminujesz przy okazji problem dotyczący tego jak wyprać poduszkę. To częste dylematy, zwłaszcza, jeśli poduszki mają różne barwy lub faktury. Bazując na podobnej kolorystyce, wiesz przynajmniej, że wystarczy jedno uruchomienie pralki dla wszystkich artykułów.
  • Według wielkości łóżka - przy tworzeniu kompozycji z poduszek trzeba również uwzględnić wielkość łóżka. Jeśli jest ono podwójne i duże, wskazana jest też duża liczba poduszek. I odwrotnie - jeśli mamy do czynienia z małym łóżkiem dziecięcym, nie należy nakładać na niego zbyt dużo poduszek, które tak naprawdę to łóżko zakryją. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, warto kierować się zasadą, że 2/3 łóżka powinno być wolne.

Jak ułożyć poduszki w sypialni? O czym jeszcze należy pamiętać? Bezwzględna zasada dotyczy tak samo łóżka, jak i narożnika czy kanapy, które opisujemy poniżej. Zasada ta brzmi: poduszki dekoracyjne muszą być ułożone schludnie! Bez zagięcia i bez skrzywienia, bo ułożone nie oznacza "rzucone".

Jak ułożyć poduszki na narożniku?

Zupełnie innych odpowiedzi możemy spodziewać się po zadaniu pytania o to jak ułożyć poduszki na sofie narożnikowej. Ta specyficzna forma sofy wymaga przemyślanych kroków. Na pewno warto zadbać o poduszki dekoracyjne w rogach sofy - w ten sposób narożny kształt sofy zostaje optycznie zmiękczony. Zwykle też w tych miejscach lubią siadać goście, a towarzystwo poduszki podświadomie sprawi, że poczują się bezpiecznie. Poduszki dekoracyjne można też układać jedna obok drugiej na zasadzie odbicia lustrzanego. Świetnym rozwiązaniem jest w takim przypadku układanie par poduszek w małych odstępach. Na parę może składać się poduszka o jednolitej barwie i poduszka we wzory. Praktyka układania poduszek na zakładkę (czyli jedna poduszka z przodu nachodzi lekko na drugą poduszkę, która znajduje się z tyłu) to najczęściej wykorzystywana opcja. Jest modna, standardowa, ale zawsze wywołuje piękny efekt.

Jak ułożyć poduszki na kanapie?

Jak układać poduszki na kanapie? Podobnie jak w przypadku narożnika, warto kierować się zasadami odbicia lustrzanego lub ułożenia poduszek na zakładkę. Można też na samym środku położyć poduszkę wyróżniającą się barwą lub tkaniną. Jeśli kanapa jest centralnym elementem salonu czy pokoju dziennego i chcemy, żeby zwracała uwagę, to poduszki powinny kontrastować z jej kolorem. Zupełnie inaczej jest w przypadku zachowania stonowanego wizerunku wnętrza - wtedy poduszki, niezależnie od sposobu ich prezentacji, powinny być jak najbardziej zbliżone do barwy kanapy. Kanapa, tak jak i wspomniany narożnik, są meblem wypoczynkowym, ale i szczególnie zaprzyjaźnionym z... gośćmi. Jeśli udekorujemy kanapę poduszkami, goście poczują się dobrze. Kanapa bez żadnych poduszek nie zachęca do rozgoszczenia i na taki wariant nie decydują się nawet minimaliści. Jeżeli natomiast chcemy zachować prostotę i harmonię estetyczną, wybierzmy przynajmniej jedną, małą poduszkę. Ostatnia wskazówka dotyczy wprowadzania zmian - układaj poduszki na różne sposoby, najlepiej z częstotliwością zmiany pór roku. Dzięki temu, odświeżysz trochę wystrój wnętrza.

Szukaj inspiracji i twórz własne kompozycje poduszek

Podpowiedzi na temat tego jak ładnie ułożyć poduszki na łóżku mają na celu zainspirowanie do działania, ale nie zastąpią indywidualnej kreatywności. Czytając o tym jak układać poduszki na sofie czy narożniku, trzeba tak naprawdę pozwolić sobie na wyzwolenie potencjału twórczego. Łóżko, narożnik i kanapa pełnią też często rolę wizytówki gospodarza, dlatego ostateczna kompozycja musi wyrażać charakter miejsca. Jeśli ktoś jest z zamiłowania maksymalistą, ma ekspresyjną osobowość i uwielbia czerpać energię z kolorów i wzorów, powinien myśleć o tym jak ułożyć poduszki na łóżko, aby właśnie te cechy wydobyć i podkreślić. Sugerowanie się w takim przypadku zasadą minimalistycznego układania stonowanych poduszek jednak obok drugiej, może bardziej irytować niż cieszyć. Dopasuj poduszki dekoracyjne i ich kompozycje do siebie i swoich potrzeb. Wówczas efekty te będą też przyjemne dla odwiedzających Cię osób - szybko rozpoznają w tym Ciebie i Twoje poczucie stylu. Pamiętaj, że poduszki muszą być zawsze czyste i warto, aby pachniały świeżością.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zobacz nasze aranżacje

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl